проект про Життя

 
 

lossofsoul.com/ Стрес/ Здолання стресу/ Стрес і ароматерапія

 
 
 

Стрес і ароматерапія


Music from The Dancer

Аромотерапия

Аромати очищують, зміцнюють і відновлюють життєву енергію, наповнюють думки спокоєм і умиротворенням. Ван Вей - династія Тін.

Найперші методи ароматерапії були розроблені давніми єгиптянами. Спочатку аромати використовувалися в релігійних цілях – пахощами окурювали храми, палаци й навіть хатинки найбідніших жителів країни. Потім єгипетські цілителі звернули увагу на благотворну дію ароматерапії на здоров’я людини, недарма єгиптяни називали ніс «центром черепу». За епохи грецько-романського декадансу секрети ароматерапії були втрачені, але через сотні років потому знову відкриті арабами. До Європи як пахощі, так і секрети їх виготовлення були вивезені лицарями з хрестових походів у 11-13 століттях.

Коли ми накладаємо ароматичні олії на шкіру, то вони через пори потрапляють до крові, яка розносить їх по всьому тілу. Коли ми вдихаємо запах олії, її пари через мембрани та основу носа потрапляють до мозку та прямо впливають на настрій, досягаючи ділянок, які відповідають за емоції.

Є чимало способів застосування ефірних олій – можна вдихати їхній запах із флакону, розприскувати у кімнаті, використовувати для масажу, але найпоширенішим та ефективним є аромалампа. Це невеликий (найчастіше порцеляновий чи керамічний) сосуд, у нижній частині якого розташовано свічку, а у верхній – трохи води, в яку добавлено кілька капель олії. Від нагрівання запах масла швидко розповсюджується у приміщенні та зберігається в ньому доти, доки не википить вода.

Є величезна кількість олій або їх сумішей, які використовують для зняття стресу. Нижче перелічено лише основні: аніс, апельсин, базилік, бергамот, душиця, ялина, жасмин, кедр, коріандр, лаванда, лимон, мандарин, меліса, м’ята перцева, роза, розмарин. Ароматерапевти не радять використовувати ту саму олію або суміш олій надто довго – ці засоби можуть втратити свою ефективність.

Також особливо хочеться відзначити заспокійливий вплив на нашу психіку ванн, ефект яких можна посилити, якщо розчинити у воді кілька крапель олії.

 

 
 

lossofsoul.com/ Стресс/ Преодоление стресса/ Стрес і ароматерапія

 
 
1. стан lossofsoul » 2. стан cмерть » 3. стан депресія » 4. стан стрес » 5. стан життя » 6. Життя як творчість »

 

Автор - Олександр Авраменко 

Copyright © lossofsoul.com - проект про Життя 2002-2016

  Рейтинг@Mail.ru

угору