проект про Життя

 
 
 
 
 
 

Стрес і танець


Музыка для Танца

Стрес і танець

Будь-яку проблему на світі можна вирішити танцюючи. Джеймс Браун

День минув дарма, якщо я не танцював. Фрідріх Ніцше

Людина почала танцювати дуже давно, значно раніше, ніж почала говорити. Бажання танцювати відображало споконвічну потребу передавати оточуючим свої почуття за допомогою універсальної мови тіла. Для людини первісного суспільства танок був як засобом мислення, так і засобом життя – майже всі важливі події в житті відзначалися танцями: народження, смерть, війна, обрання нового вождя, зцілення хворого. Танцем виражалися моління про дощ, сонце, плодючість, захист…

Танок був не просто пов'язаний із життям, танок і був самим життям – наприклад, мовою мексиканських індіанці тарахумара поняття «праця» й «танок» виражалися тим самим словом. У давньої людини не було певної техніки танцю, але пречудова фізична підготовка дозволяла повністю віддаватися танцю й танцювати із абсолютним самовідданням. Танці такого кшталту досі можна побачити на островах південної частини Тихого океану, в Африці, Центральній і Південній Америці.
 

Про особливе ставлення до танцю в Давній Греції говорить те, що муза танцю й хорового співу Терпсіхора була включена до пантеону божеств. Відповідно до індуїстської легенди, світ було створено танцюючим богом Шивою. Своїм божественним танцем Шива знищив ворожих демонів, і відтоді боги завжди танцювали. Тому на Сході танок сприймається як щось божественне, що людина одного разу отримала в дар від богів. У санскриті поняття «танець» і «драма» позначаються одним словом – «нантья», що відображає нерозривність цих понять, а одне з головних понять у давніх танцях Сходу – «нрітта», що означає чистий танець заради танцю, в якому танцівник повністю віддається музиці й ритму.

Можна багато говорити про танок, але давайте повернемося до теми цього розділу – позбавленню стресу. Якщо Шива зміг знищити за допомогою танка могутніх демонів, то чому ж нам не спробувати спрямувати цю зброю проти стресу!

Поняття «танець» сильно змінилося за минулі століття, і, на жаль, у розумінні сучасної людини танок – це не більше аніж рухи тіла на дискотеці або зайняття професійних танцюристів. Для танка передбачено наявність спеціального приміщення, музики тощо. Але давайте спробуємо повернутися до витоків танцю, коли танок був життям, а життя було танком – до того, що й називалося на Сході словом «нрітта» – танець заради танцю.

Найголовніше, що немає людей, які не танцюють. Як казав класик: танцюють усі! Зрозуміло, мається на увазі не традиційний танець, де є свої правила, численні па та регламентовані рухи, а танок, позбавлений усіляких правил, у якому танцює тільки тіло, а розум відключається. Ми не професійні танцюристи, які виступають на танцювальному майданчику. Навпаки, часто саме в професійних танцюристів не виходить повністю віддатися такому спонтанному танкові, оскільки в голові вже закріплено безліч стандартних схем, красивих і відточених рухів.

Є добре африканське прислів’я: «Якщо ви вмієте говорити – ви вмієте співати, якщо ви вмієте ходити – ви вмієте танцювати». І цим усе сказано: кожен із нас уміє танцювати, в кожному з нас живе внутрішній танцюрист, який хоче танцювати. Танцю не треба вчитися. Все відбувається достатньо просто. Для цього треба на деякий час усамітнитися й увімкнути музику. Яку? Не це головне. Головне, що вона подобалася вам. І ще раз – ви не танцюєте для когось. Ви – просто танцюєте, і цей танець – це зникнення зі світу.

Танець – це велике не-роблення. В ідеалі ви танцюєте не самі, а просто йдете за спонтанними рухами свого тіла. Головне – не звертати уваги на розум, який зазвичай намагається якось визначити те, що відбувається: наскільки красиві мої рухи, чи не занадто гучна музика й тупіт, як би чого не звалити і як хтось не зайшов і не вирішив, що я псих тощо. Якщо ви будете просто спостерігати за тим, що відбувається, не намагаючись оцінити, то за деякий час думки стишаться, зникне навколишній світ, і повністю зануритесь у стан танцю.

Останнім часом почали з’являтися клуби й студії танцювальної терапії. На заняттях танцювальною терапією значно легше втрапити у стан справжнього танцю, коли енергія того, хто танцює, сполучається з енергією групи. Зазвичай такі заняття перетворюються на захопливий процес, який дозволяє поступово позбавитися багатьох тілесних затисків, викликаних стресом, про існування яких ми часто навіть не підозрюємо.

Усе, що сказано про танець, це не просто слова – протягом багатьох років я виступав у ролі як ведучого, так і учасника клубу танцювальної імпровізації «У центрі Циклону», і якщо ви будете в Єкатеринбурзі, не забудьте зайти до нас, гадаю, ви отримаєте величезне задоволення.

Стрес і танець

 

 
     
1. стан lossofsoul » 2. стан cмерть » 3. стан депресія » 4. стан стрес » 5. стан життя » 6. Життя як творчість »

 

Автор - Олександр Авраменко 

Copyright © lossofsoul.com - проект про Життя 2002-2016

  Рейтинг@Mail.ru

угору