проект про Життя

 
 

lossofsoul.com/ Стрес/ Здолання стресу/ Стрес і харчування

 
 
 

Стрес і харчування


Music from The Dancer

Стрес і харчування

Ми живемо не для того, щоб їсти, а їмо для того, щоб жити. Сократ

Під час стресу в нашому організмі виробляється велика кількість гормонів – адреналіну й кортизолу. Для цього «виробництва» потрібні вітаміни С, В, мікроелементи цинк, магній та інші мінеральні речовини. У разі стресу ці елементи екстрено «конфіскуються» зі своїх робочих місць в організмі, де, відповідно, утворюється брак їх. У результаті нестача вітаміну С і цинку не дозволяє виробляти достатню кількість колагену, що відображається на стані нашої шкіри. Брак вітаміну В гальмує продукування енергії та розумову діяльність. Дефіцит магнію призводить до головного болю і гіпертонії.

Одним із компонентів комплексної атаки на стрес може стати дієта, спрямована на те, щоб поповнити організм тими речовинами, які посилено «з’їдаються» гормонами стресу.

Вітамін А – зелені листові овочі, морква, абрикоси, гарбуз.

Вітамін С – всі овочі й фрукти, особливо цитрусові, чорна смородина, ківі, броколі, білокачанна капуста, шипшина.

Вітаміни групи В – усі крупи, йогурт, печінка, гарбуз, авокадо, хліб із висівками, нежирне м'ясо та риба, горіхи, пивні дріжджі. Ці вітаміни підвищують вміст жирних кислот класу омега 3. Вважається, що саме з цієї причини середземноморські народи менше потерпають від депресій – адже у їхньому раціоні міститься багато риби. Вітамін В6, який потрібен для синтезу серотоніну, міститься у зернах злаків і молюсках.

Вітамін Е – олія.

Магній – зелені овочі й трави, грейпфрут, інжир, морква, помідори,горіхи, гречка, вівсянка, горох

Кальцій – молоко та молочні продукти.

Цинк – індичка, морепродукти, яйця, йогурт, сир, горіхи, спаржа, устриці.

Холін – яєчний жовток, печінка яловича, пророслі зерна пшениці.

Глюкоза – хліб із висівками, солодкі фрукти, мед.

Фолієва кислота, необхідна для синтезу дофаміну, міститься в телячій печінці та броколі.

Також під час стресу організм потребує адаптогенів – речовин, які підвищують здатності адаптивних систем. До них належать засоби рослинного походження – сьогодні чимало трав’яних чаїв роблять із рослин, які містять адаптогени, - це женьшень, лимонник, солодка, комбучі, ехінацея, зелений чай тощо. Споживання їх також ефективне у разі нервового виснаження, що виникає в результаті напруженої розумової діяльності.

Зазвичай під час стресу людина починає у великій кількості споживати різноманітну їжу, оскільки це якийсь час дійсно допомагає. Хоча наслідки такої поведінки викликають іще більший стрес. Але, мабуть, не дарма у наших предків, причому майже в усіх релігійних концесіях (християнство, іудаїзм, іслам), існували розвантажувальні періоди, або пости. Наприклад, християнський піст природнім шляхом готував людину до зміни пір року. Великий піст (березень - квітень) готував до літа й до переходу на літні продукти, Успенський (у серпні) готував організм до продуктів, характерних для осені, Різдвяний – для зими.

Стрес і харчування

 

 
 

lossofsoul.com/ Стресс/ Преодоление стресса/ Стрес і харчування

 
 
1. стан lossofsoul » 2. стан cмерть » 3. стан депресія » 4. стан стрес » 5. стан життя » 6. Життя як творчість »

 

Автор - Олександр Авраменко 

Copyright © lossofsoul.com - проект про Життя 2002-2016

  Рейтинг@Mail.ru

угору