проект про Життя

 
 

lossofsoul.com/ Стрес/ Здолання стресу/ Стрес і релаксація

 
 
 
 

Стрес і релаксація


Вивальди - Adagio molto

Стрес і релаксація

Будьте розслаблені, як вода. Діамантові чотки

Дивно, але за допомогою цього, мабуть, найбільше ефективного і нескладного метода в Україні борються зі стресом лише 2% населення. Оскільки стрес у перекладі з англійської – це напруга, то найлогічнішим методом зниження рівня стресу є розслаблення, або релаксація. Зрозуміло, що особливості російської душі розуміють під релаксацією розпивання міцних алкогольних напоїв або інші подібні руські забави, але в цьому розділі йтиметься дещо про інше.

Відомо, що ліва півкуля нашого мозку відповідає за мовлення та логічне мислення, а права – за уяву, мрії та інтуїцію. В сучасному світі для почуттів лишається не багато місця, і тому більшість живе логікою. Хоча саме за допомогою інтуїції ми можемо проникнути до сутності речей і явищ, швидко вирішити проблеми, з якими нездатні упоратися наші логіка та здоровий глузд.
 

У ті моменті, коли права півкуля працює активніше, ніж ліва, звичайні для стану неспання і напруги бета-ритми змінюються альфа-ритмами, які зазвичай передують сну. В моменти «правопівкульного» життя ми значно спокійніші, й у нас з’являється здатність до творчої діяльності. Цього відчуття можна легко досягти у стані релаксації, або розслаблення. Саме завдяки цьому релаксація здатна повністю відновити сили й внести гармонію до нашого життя, відкоригувавши лівопівкульну щоденність.

Регулярна релаксація змінює хімію організму – під час глибокої стадії розслаблення в нашому мозку виділяються ендорфіни, які сприяють покращенню настрою. Процеси в мозку, які відбуваються під час медитації, – схожі. Хоча термін «релаксація» зазвичай застосовується щодо нашого тіла, а «медитація» – щодо мозку, обидва методи заспокоюють та відновлюють рівновагу системи «тіло-мозок».

Отже, просто розслабитися. На перший погляд, що може бути простіше. Але ви навряд чи зможете зробити це. Розслабитися цілковито – це означає відключитися від зовнішнього світу (прибрати звичний звук телевізора чи тюнера), піти від своїх думок и просто опинитися наодинці із найближчою людиною – із самим собою.

Але, на диво, для багатьох цей достатньо простий експеримент закінчиться повним фіаско – за кілька хвилин розум береться за звичну розумову жуйку і починає пережовувати події дня минулого (те, чого вже немає) або будувати плани на завтрашній день (те, чого іще немає). Що дали? Скоріш за все, стане нудно, і рука звично потягнеться до вечірньої газети або телевізійного пульту, і наступної секунди людина опиниться де завгодно, тільки не «тут і зараз», Продовжиться вічна втеча від самого себе. Тільки куди?

Як і всьому, релаксації треба вчитися. Існує чимало технік, які допомагають увійти до стану релаксації, їх можна знайти в численних книгах і на відповідних сторінках у Мережі.

Релаксація – дуже сильний засіб для боротьби зі стресом, який до того ж не вимагає багато часу. Якщо релаксація стане звичкою, то ви здивуєтеся її результатам. Після правильно проведеної релаксації з’являється надзвичайний приплив сил, приходить бадьорість. На це потрібно лише 10-20 хвилин на день, але завдяки цьому ви зможете заощадити значно більше часу.

 

 
 

lossofsoul.com/ Стресс/ Преодоление стресса/ Стрес і релаксація

 
 
1. стан lossofsoul » 2. стан cмерть » 3. стан депресія » 4. стан стрес » 5. стан життя » 6. Життя як творчість »

 

Автор - Олександр Авраменко 

Copyright © lossofsoul.com - проект про Життя 2002-2016

  Рейтинг@Mail.ru

угору